Soyak, sosyal sorumluluk alanında gerçekleştirdiği projelerde öncü olmayı hedeflemektedir. Bir ülkenin geleceğini şekillendiren en önemli unsurlardan birinin eğitim olduğu bilinciyle hareket eden Soyak, yapımını üstlendiği ve Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim ettiği okullarla Türkiye'deki eğitim seferberliğine katkıda bulunmaktadır.

Yılmaz Soyak İlköğretim Okulu

Eğitim – Öğretime Başlangıç Tarihi : 1996 yılında öğretime başlayan Yılmaz Soyak İlkögretim Okulu, 1998-1999 öğretim döneminde ikili öğretime dönüştürülmüştür.

Öğrenci Sayısı : 1200

İmkanlar : 16 derslik, spor salonları, laboratuarı, tiyatro salonu ve kütüphane; 2003 yılında, 20 şer kişilik 2 ana sınıfı, 1 oyun odası ve bir mutfağın yer aldığı ek bina ile birlikte Yılmaz Soyak Anaokulu faaliyete geçmiştir.

Bilge Soyak İlkögretim Okulu

Eğitim – Öğretime Başlangıç Tarihi : 2003-2004 öğretim yılında faaliyete geçmiştir.

Öğrenci Sayısı : 920

İmkanlar : 16 derslikli Bilge Soyak İlköğretim Okulu'nda ebat ve kapasite olarak Abdi İpekçi ölçülerinde bir kapalı spor salonu bulunmaktadır. Bilgisayar ve fen laboratuarları, sanat atölyeleri çağdaş eğitimin vazgeçilmezleri olarak yer almaktadır. Çocukların oyun alanları olan okul bahçesinin otomobillerin girişine kapalı olduğu okulda yalnızca öğrencilerin kullanımına bırakılmış olan bahçe, sağlıklı ve keyifli bir serbest zaman alanı olarak kullanılmaktadır.

Erkut Soyak Anadolu Lisesi

Eğitim - Öğretime Başlangıç Tarihi : 2005-2006 öğretim yılında faaliyete geçen Erkut Soyak Lisesi, 2010-2011 öğretim yılı itibari ile Anadolu Lisesi kapsamına alınmıştır.

Öğrenci Sayısı : 1300

İmkanlar: Erkut Soyak Anadolu Lisesi; her biri 30 kişilik 18 derslik, 7 laboratuar, kütüphane, 300 kişi kapasiteli yaklaşık 600 m²'lik konferans salonu ve çok amaçlı kapalı spor salonu ile birlikte toplam 5300 m² kullanım alanına sahiptir. Mimar Mutlu Çilingiroglu' nun projelendirdiği, çağdaş inşaat teknikleri ve malzemeleri kullanılarak, geleneksel okul mimarisinden uzak tasarlanan ve inşa edilen Erkut Soyak Anadolu Lisesi'nin dikkat çeken özellikleri arasında terracota kaplı dış cephesi, uzay çatı sistemi, doğal ışıklı aydınlatması gelmektedir. Ayrıca okulda, fiziksel engellilerin kullanımı için özel tuvalet ve asansör de bulunmaktadır.

-
EĞİTİM
Euro.Message madebycat ®