"www.akilliyildizlar.com" AÇILDI

Soyak'ın ilkokulları hedefleyen Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi'nin web sitesi açıldı. www.akilliyildizlar.com adresinden erişilen internet sitesinde proje ile ilgili tüm detaylara, öğrenci, öğretmen ve veli eğitim içeriklerine, projeye ilişkin video kayıtlara ve çok yakında açılacak "Akıllı Yıldızlar Oyunu"na erişmek mümkün. İstanbul ve İzmir'de 33 devlet okulunda gerçekleştirilecek olan Akıllı Yıldızlar'ın, İstanbul'da bu öğretim yılı uygulamaya geçilen okullarında tanıtım günleri, eğitici, öğrenci ve veli eğitimleriyle Enerji Günleri Şenlikleri'nin ardından web sitesinin de açılmasıyla projenin tüm ayakları hayata geçirilmiş oldu.

Devamı

SOYAK Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü F. Fatma Çelenk: "Sosyal medyanın anahtarı: İçerik Kraldır"

Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü F. Fatma Çelenk 10 Nisan'da Eduplus tarafından düzenlenen 3. Yenilikçi Markalar Zirvesi'nde 'Dijital Pazarlama, Sosyal Medya ve Reklam Stratejileri' konulu oturuma konuşmacı olarak katıldı. Çelenk sosyal medyanın artık olmazsa olmaz olduğunu vurgulayarak; şirket sosyal değilse bile müşterilerin şirketi sosyal yaptığını söyledi.

Devamı

Akıllı Yıldızlar okullarda start aldı

Soyak'ın ilkokulları hedefleyen Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi'nin okul tanıtımları başladı. İstanbul ve İzmir'de 33 devlet okulunda uygulanacak olan Akıllı Yıldızlar'ın, İstanbul ayağı Başakşehir Nurettin Topçu ve Mahmut Şevki Zırh ilkokullarında öğrencilere yönelik yapılan tanıtım toplantılarıyla başladı. Tanıtımlarda söz alan Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk'in öğrencilere yönelik yaptığı konuşma, büyük coşku ve heyecanla karşılandı. Tüm öğrenciler enerjiyi tasarruflu kullanan birer Akıllı Yıldız olmaya söz verdiler.

Devamı

Soyak Holding CEO'su Dr. M. Emre Çamlıbel MIT'de jüri üyeliği yaptı

Soyak Holding CEO'su Dr. M. Emre Çamlıbel MIT (Massachusetts Institute of Technology- Massachusetts Teknoloji Enstitüsü)'nin gayrimenkul merkezinin düzenlediği 'Vaka Analizi Yarışması'na jüri üyesi olarak davet edildi. Londra'da düzenlediği yarışmaya 3 kıtadan 42 üniversitenin gayrimenkul bölümlerinde okuyan yüksek lisans öğrencileri katıldı. Çamlıbel bu vaka analizinde "yeşil retrofit" -güçlendirme, modernizasyon kavramının öne çıktığını vurguladı.

Devamı

Soyak, ikinci kez Kurumsal Sorumluluk Raporu yayınladı

Soyak Holding kurumsal kültür olarak benimsediği 'Sürdürülebilir Yaşam' yaklaşımı konusunda yaptığı tüm çalışmaları, uygulamaları 'Kurumsal Sorumluluk Raporu 2014'te paydaşlarıyla paylaştı. İkinci kez yayınlanan ve Soyak Holding'in sürdürülebilirlik yaklaşımını tüm yönleriyle ortaya koyan rapora isteyen herkes Soyak Holding'in yeni web sitesinden erişebilecek.

Devamı

Soyak, ikinci kez Kurumsal Sorumluluk Raporu yayınladı

Soyak Holding kurumsal kültür olarak benimsediği 'Sürdürülebilir Yaşam' yaklaşımı konusunda yaptığı tüm çalışmaları, uygulamaları 'Kurumsal Sorumluluk Raporu 2014'te paydaşlarıyla paylaştı. İkinci kez yayınlanan ve Soyak Holding'in sürdürülebilirlik yaklaşımını tüm yönleriyle ortaya koyan rapora isteyen herkes Soyak Holding'in yeni web sitesinden erişebilecek.

Devamı

Soyak, 50.000 öğrenciyi AKILLI YILDIZ yapıyor

Soyak'ın ilkokullarda hayata geçireceği Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi'nin basın toplantısı 17 Mart'ta Sakıp Sabancı Müzesi The Seed'de yapıldı. Toplantı Soyak Holding CEO'su Dr. M. Emre Çamlıbel ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız'ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Proje ortakları arasında İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Bilgi Üniversitesi'nin yer aldığı Akıllı Yıldızlar, İstanbul ve İzmir'de 33 devlet okulundaki 4. sınıflarda uygulanacak. Proje, toplamda yaklaşık 50.000 öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Devamı

Soyak Yapı Genel Müdürü Ümit Saraçoğlu "Kentler planlı şekilde oluşursa mega kentlerde alt yapı ve enerji sorunları yaşanmaz"

Soyak, Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Kulübü tarafından düzenlenen civilistanbul14 konferansının destekçileri arasında yer aldı. Konferansta Soyak Yapı Genel Müdürü Ümit Saraçoğlu ve Soyak Yapı Tasarım Takım Lideri Sibel Çetinsoy genç mühendis adaylarıyla bir araya gelerek 'Mega Kentlerde Yapılaşma' konulu bir sunum gerçekleştirdiler. Saraçoğlu, "Kentler planlı şekilde oluşursa bugün mega kentlerde görülen alt yapı ve enerji sorunları yaşanmaz" derken Çetinsoy da Soyak'ın sürdürülebilirlik yaklaşımının süreçlerini genç mühendis adaylarına anlattı.

Devamı

Soyak, en yavaş bisiklet kullanımını teşvik etti!

Enerji verimliliği ve sürdürülebilir yaşamın geliştirilmesi için örnek projelere imza atan Soyak, yeşil iş dünyası ile üniversitelileri Boğaziçi Üniversitesi'nde buluşturan GreenFest etkinlikleri kapsamında yine gençlerle birlikteydi. En yavaş bisiklet kullanımı için gençleri destekledi.

Devamı

Soyak Holding CEO’su Emre Çamlıbel: “Kentsel dönüşümde finansman tüm taraflarca karşılanmalı”

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından bu yıl 12.si düzenlenen Gayrimenkul Zirvesi 12’de, Soyak Holding CEO’su ve GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Dr. M. Emre Çamlıbel’in başkanlığını yürüttüğü “Değişen yaşamlar, dönüşen kentler, dünya uygulamaları” oturumu damgasını vurdu. Yurtdışından katılımcıların yer aldığı oturumda, Soyak Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel, kentsel dönüşüme dâhil olan bölgelerdeki vatandaşların haklarının nasıl korunması gerektiğinden, ortaya çıkan bedelin kimler tarafından ödenmesi gerektiğine kadar birçok kritik soruya cevap aradı.

Devamı

BASIN ODASI
Euro.Message madebycat ®