Soyak, Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) "Design&Construct ¢€" Çelik Köprü Yarışması"nın, dördüncü yılında dördüncü kez destek oldu. Farklı üniversitelerden öğrencilerinin takımlar olarak katıldığı yarışmada, Soyak Yapı Genel Müdürü Sertaç Kıyıcı da jüri üyesi olarak yer aldı.

Soyak, yaklaşık 50 yıldır faaliyet gösterdiği gayrimenkul sektörünün gelişimine katkı sağlamak için öğrencilerin akademik ve mesleki gelişimine yönelik etkinliklere katkıda bulunmaya devam ediyor.  Soyak, 16-18 Nisan tarihleri arasında, Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) tarafından gerçekleştirilen 4. "Design&Construct¢€" Üniversitelerarası Öğrenci Çelik Köprü Yarışması"na dördüncü kez destek oldu. 

Yurtçapındaki üniversitelerin katıldığı etkinlikte takımlar halinde yarışan öğrenciler, tasarladıkları köprüleri, zamana karşı yarışarak kurdular ve jüriye yaptıkları sunumlarla projelerini anlattılar.

Değerlendirme sürecinde yatay ve düşey ağırlık testleri uygulanan köprüler, maliyet ve verimlilik kategorisinde ölçümlendirilmenin yanı sıra estetik açıdan da derecelendirildi.  İki gün süren etkinliğin sonunda birinciliği Karadeniz Teknik Üniversitesi; ikinciliği Dokuz Eylül Üniversitesi, üçüncülüğü Pamukkale Üniversitesi kazandı.

Yarışmanın jüri kurulunda yer alan Soyak Yapı Genel Müdürü Sertaç Kıyıcı, Soyak'ın Boğaziçi Üniversitesi Yapı Külübü'yle gerçekleştirdiği işbirliğin, sektör- akademi işbirliğinin güzel bir örneği olduğunu ifade etti.  Kıyıcı, öğrencilerin okul sıralararındayken teorik bilgilerini test edebilecekleri uygulama platformlarının yaygınlaşmasının sektörün gelişimi için de önem taşıdığını söyledi.     

Soyak, Öğrencilerin Yaratıcılığını Destekliyor
Euro.Message madebycat ®