Türkiye Deprem Vakfı Deprem Mühendisliği Komitesi ile TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 7. Ulusal Deprem Mühendisliği Konferansı, dünyaca ünlü deprem uzmanlarını ağırladı. Soyak'ın destekçileri arasında yer aldığı konferansta; Deprem Mühendisliği alanında Türkiye'deki son araştırma ve uygulama çalışmaları paylaşılarak, inşaat sektörünün ufkunu açacak yeni yapı sistemleri tanıtıldı.

Gayrimenkul sektöründe 50. yılını kutlayan ve farklı yaşam alanlarıyla kent yaşamına farklı bir soluk getiren Soyak, Türkiye Deprem Vakfı Deprem Mühendisliği Komitesi ile TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen ve 31 Mayıs â€" 3 Haziran 2011 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleşen 7. Ulusal Deprem Mühendisliği Konferansı'na destek verdi.

Dünyaca ünlü deprem uzmanları, akademisyenler, meslek odaları temsilcileri, yerel yöneticileri konuk eden ve yoğun katılımla gerçekleşen konferansta; 'Deprem Yönetmelikleri', 'Performansa Göre Tasarım', 'Yerel Koşulların Etkisi ve Mikrobölgeleme', 'Sıvılaşma', 'Geoteknik Deprem Mühendisliği', 'Yapısal Deprem Mühendisliği', 'Aktif ve Pasif Yalıtım', 'Tarihi Yapılar ve Kültürel Miras', 'Altyapı Sistemleri', 'Kent ve Bölge Planlaması' gibi inşaat sektörünü yakından ilgilendiren konular masaya yatırılarak, çözüm önerilerinde bulunuldu.

Deprem Mühendisliği alanında Türkiye'deki son araştırma ve uygulama çalışmalarının da paylaşıldığı konferansta, inşaat sektörü uzmanlarının ufkunu açacak yeni yapı sistemleri ve modern yaklaşımlar tanıtıldı.

Gayrimenkul sektörünün yanı sıra faaliyet gösterdiği enerji, çimento ve döküm sektörlerinde de kalite algısını temel alarak hareket eden ve öncü yatırımlara imza atan Soyak ise 5 gün süren konferansta stantı ile yer aldı ve sürdürülebilir kalite anlayışıyla geliştirilen yeni projelerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

 


Deprem Mühendisliği Konferansı inşaat sektörünün ufkunu açtı!
Euro.Message madebycat ®